[
Hmm...kun je uitleggen wat hiermee bedoeld wordt? "de lens hyperfocaal instellen?"
Thanks!
Ben ik weer de gene voor technische uitleg?
Je focus in het beeld heeft een begin en een einde waar het scherp is, daarom krijg je vervaagde voor en achtergronden.
Met hyperfocal focus leg je het einde van de focus tegen het oneindig (de horizon) van het beeld aan waardoor je het meeste bereik vangt.
Met bijvoorbeeld 15mm op f/8 kan je wel op de boom aan de horizon focussen maar dat beteken dat groot deel van de dekking verloren gaat want verder dan oneindig (horizon) kan je niet scherper krijgen, wat je dan doet is de focus naar voren halen.
Voor 15mm en f/8 beteken dat je de focus op 1.5m kan zetten dan is alles tussen 0.8m en oneindig gewoon nog goed scherp en heb je dus de meeste dekking.
plaatje

Het grijze gedeelte is wat scherp is.
1. zie je dat de berg niet scherp is, leuk vor protretten mooi wazig achtergrond bijvoorbeeld.
2. zit de focus op de berg maar... je ziet dat gedeelte van de focus over het oneindige heen gaat dat is dus je verlies.
3. is de focus naar voren gehaald voor maximale dekking, het einde van de focus ligt precies op oneindig nu.